ЩО ТАКЕ МОДЕЛЬ ООН?

БІЛЬШЕ НІЖ ПРОСТО ГРА

Модель ООН – освітня ролева гра, в ході якої імітується засідання різних органів системи ООН. ЇЇ учасники виступають в ролі дипломатів, відтворюючи роботу Організації з дотриманням реальних правил процедури. Вони представляють різні країни і беруть участь в обговоренні поточних питань, які стоять на порядку денному в ООН.

За рахунок імітації діяльності ООН, на прикладі роботи різних органів організації, учасники дізнаються про проблеми в різних регіонах світу та шляхи їх вирішення ООН. Щорічно проходять сотні Моделей ООН у всьому світі, а 2009 року вперше відбулась Глобальна Модель ООН.

Вже більше 50-ти років MUN дає можливість студентам з всього світу брати участь в глобальних проектах і переговорах шляхом імітацій конференцій Організації Об’єднаних Націй.

Модель заохочує молодих людей взяти на себе роль світових лідерів, імітує дипломатії багатьох галузей міжнародних відносин.

MUN спрямована на розвиток і поширення навичок, необхідних для всіх областей дослідження та зайнятості, включаючи: сильне лідерство, ініціативу і досвід публічних виступів; переговори, посередництво і консенсусу; і здатність формувати відносини швидко з людьми альтернативних думок і точок зору.

Взявши на себе роль посла в ООН, учасники відчувають складності формування міжнародної політики з перших рук. Кожен делегат представляє точку зору однієї держави-члена Організації Об’єднаних Націй, досліджуючи політику цієї країни і висуває ці погляди іншим делегатам.

Дебати контролюються за допомогою конвенцій і правил, заснованих на тих, які використовуються на справжніх міжнародних самітах. Мета полягає в досягненні консенсусу та репрезентації реакції  міжнародного співтовариства стосовно конкретної проблемної області. Ці офіційні заяви – так звані  резолюції – містять колективні дії, які будуть прийняті для вирішення цієї проблеми.

Знання світової політики важливе для студентів, які вивчають міжнародні відносини, майбутніх лідерів і мислителів в академічних колах, бізнесу, права, медицини, науки і широкого громадянського суспільства і не тільки.

MUN спрямована на формування серед молодих людей розуміння глобальних проблем, які перетинають кордони, об’єднують різні культури і національності. Використання знань і зв’язків,  які будуються через MUN, дає сподівання, що наступне покоління світових лідерів і мислителів зможуть працювати спільно, щоб знайти вирішення майбутніх глобальних проблем, які сумісні з цілями і принципами організації Об’єднаних Націй.

Корисні посилання:

 

Станьте делегатом Львівської Моделі ООН та доторкніться до справжньої дипломатії!