РАДА БЕЗПЕКИ ООН

БЕЗПЕКА ТА ВРЕГУЛЮВАННЯ КОНФЛІКТІВ У СВІТІ

Рада Безпеки Організації Об’єднаних Націй, створена в 1946 році, є однією з першорядних структур Організації Об’єднаних Націй. Вона складається з 15 держав-членів, п’ять з яких (США, Китай, Росія, Франція та Сполучене Королівство Великобританії і Північної Ірландії) тримають постійне членство і право вето. Непостійні члени обираються терміном на два роки, і кожен з них має один голос.

У той час як інші органи ООН мають право давати рекомендації державам-членам з проблематичних питань, Рада Безпеки має повноваження приймати рішення, які підлягають обов’язковому виконанню відповідно до Статуту ООН. Також інститут пропонує Генеральній Асамблеї особу на посаду Генерального секретаря і рекомендує держав-кандидатів в ООН, разом з Генеральною Асамблеєю обирає суддів Міжнародного Суду.

Основним обов’язком Ради Безпеки є підтримання міжнародного миру та безпеки.  Вона розслідує  суперечки  або акти агресії, які загрожують міжнародній дружбі і які можуть спровокувати бойові дії, безпосередній інтерес Ради Безпеки полягає в розв’язанні конфліктів мирними засобами, шляхом переговорів та угод. У деяких випадках, Рада Безпеки може вдатися до введення санкцій або навіть дозволити використання сили для підтримки або відновлення міжнародного миру і безпеки.

Станьте делегатом Львівської Моделі ООН та доторкніться до справжньої дипломатії!