Список доповідача:

Аби ваша промова стала успішною, ви маєте усвідомити, наскільки тривалим є ефект від першого враження. Метою вашого виступу є представлення позиції вашої країни по деякому питанню, або ж пояснення, чому саме дана тема є пріоритетною для обговорення. Найкраще всього зарання підготувати документ з висвітленою чіткою позицією (але не потрібно просто читати його!). Дуже важливо, аби увага всього комітету була звернена на вас, а отже ви маєте використовувати переконливі терміни,  а не загальні абстрактні поняття.

o-PUBLIC-SPEAKING-facebookЯкщо ви хвилюєтеся, що зробите помилки (чи навіть якщо не хвилюєтеся), постарайтеся не бути ні першим, ні останнім спікером. Коли голова комітету обирає представників для спічу, краще всього піднімати свій мандат після того, як це зроблять кілька інших країн (але все ж на початку). Так, по-перше, у вас буде можливість зрозуміти, як це все взагалі відбувається; по-друге, ви зможете «відчути» свій комітет. Якщо ви все ж вирішили ризикнути, то маєте бути готовими до того, що ваша пропозиція може бути повністю відхилена. Але таким чином позиція вашої країни прозвучить менш нудно та більш вільно, природно. Виступ має зайняти близько хвилини, не затягуйте, зробіть його цікавим та плідним. Не потрібно втомлювати комітет статистичними даними з життя вашої держави.

Стримані дебати:

Стримані дебати – це, по суті, офіційні дебати, тому ви маєте бути готовими відстоювати свою позицію за допомогою фактів чи логіки. Помилка, яку часто роблять учасники – занадто багато конкретики, як стосовно теми, яка обговорюється, так і стосовно документу з позицією своєї країни. Запам’ятайте, вам може надаватися максимум пара хвилин. Використовуйте загальні терміни, висловлюючи запропонований вашою країною шлях вирішення проблеми, а також лише такі цитати та факти, які привернуть щонайбільше уваги. Пам’ятайте, що виголошення промови – це більш, аніж просто слова та статистика. Люди мають вас слухати. Тому спробуйте поспілкуватися з вашими колегами до засідання, заведіть друзів та просто веселіться. Якщо ви їм сподобаєтеся, вони захочуть вас вислухати.

Election CandidatesВільні дебати:

Вільні дебати – мабуть, найбільш невимушена частина всієї конференції. Але нехай це не вводить вас в оману. Час, який виділяється головою на роботу над проблемою, має бути витрачений за призначенням. Це та сама частина, коли ви визначаєте, які делегати є твоїми опонентами, а які поділяють цінності вашої країни. Часто окремі країни формуються в групи з метою обговорення різноманітних питань. Приєднуйтеся до них. Не бійтеся висловлювати свої думки стосовно існуючої ідеї або ж озвучувати свою власну. Саме це, ймовірно, найкращий спосіб показати себе, навіть якщо ви дуже нервуєте, знаходячись в центрі уваги всього комітету. Пам’ятайте, що всі делегати – люди, тому говоріть з ними, як з людьми. Намагайтеся дискусувати, не вдаючись до образ, та без певної зарозумілості в голосі, якщо такий тон не є звичним для вас.

Скоріше за все, після першої конфе
ренції у вас з’явиться куди більш чітке уявлення про процес моделі. Чи, можливо, ви навіть станете найактивнішим делегатом в комітеті.

Удачі!

джерело – http://bestdelegate.com/a-beginners-guide-to-public-speaking/

переклад – Владислава Смолінська