MESSENGERS OF PEACEЯК ПОСЛАНЦІ МИРУ СПРИЯЮТЬ РОБОТІ ООН?

Посланці миру ООН – це обрані видатні діячі мистецтва, літератури, музики і спорту, які погодилися надати допомогу в залученні світової уваги до роботи ООН. Звертаючись до громадськості, підтримуючи контакт з міжнародними ЗМІ та займаючись гуманітарною роботою, посланці миру сприяють поглибленню розуміння того, яким чином ідеали і цілі ООН вимагають загальної уваги. Завдяки своїй добрій волі та репутації, багато з цих видатних особистостей досягли успіхів у тому, що привернули увагу до нагальних регіональних і місцевих проблем за допомогою ЗМІ.

ПОСЛАНЦІ МИРУ:

Леонардо ДіКапріо – призначений у 2014 році. Сфера діяльності: зміна клімату.

Пауло Коельо – призначений у 2007 році. Сфера діяльності: бідність і міжкультурний діалог.

Майкл Дуглас – призначений у 1998 році. Сфера діяльності: розброєння.

Едвард Нортон – призначений у 2010 році. Сфера діяльності: біологічне різноманіття.

Шарліз Терон – призначена у 2008 році. Сфера діяльності: профілактика ВІЛ та викорінення насильства щодо жінок.

ЯКА РІЗНИЦЯ МІЖ ПОСЛАНЦЕМ МИРУ І ПОСЛОМ ДОБРОЇ ВОЛІ?

Посланці миру призначаються Генеральним секретарем ООН. Послів доброї волі призначають керівники фондів, програм та спеціалізованих установ ООН, таких як ЮНІСЕФ, Всесвітньо продовольча програма (ВПП) та Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ). Призначення послів доброї волі затверджується Генеральним секретарем.

ХТО ТАКІ ПОСЛИ ДОБРОЇ ВОЛІ?

Послами доброї волі ООН є відомі музиканти, спортивні зірки та актори. Завдяки своїй особистій репутації та професійним досягненням, їх статус Посла доброї волі ООН є важливим символом для національної аудиторії. Вони призначаються терміном до двох років з можливістю поновлення. Не існує встановлених правил або контрактних забов’язань з обох сторін, однак проводиться символічна церемонія призначення. Посли доброї волі ООН не отримують заробітну плату, хоча, можуть отримувати символічну платню розміром 1 долар США на рік або еквівалент цієї суми.

Angelina Jolie in Russia

ЯК ВСЕ ПОЧАЛОСЯ?

Першим в історії послом доброї волі ООН був американський актор Денні Кей (справжнє ім’я – Давід Камінський, його батьки емігрували до Америки з України, з Дніпропетровська), який в 1954 році був удостоєний звання Посла з особливих доручень Дитячого фонду Організації Об`єднаних Націй (ЮНІСЕФ). З тих пір більше двохсот послів доброї волі були мобілізовані в рамках системи ООН, щоб привернути увагу до важливих питань на глобальному, регіональному та місцевому рівнях по всьому світу.

В ЯКИХ ВИДАХ ДІЯЛЬНОСТІ БЕРУТЬ УЧАСТЬ ПОСЛАНЦІ МИРУ І ПОСЛИ ДОБРОЇ ВОЛІ? 

Завданням посланців миру і послів доброї волі є повідомлення про захід ООН і про проблеми, які викликають занепокоєння, з метою сприяння інформаційно-пропагандистської діяльності. У минулому ці знаменитості брали участь у різних видах діяльності та заходах, даючи концерти, виступаючи з програмними доповідями на засіданнях ООН високого рівня і використовуючи соціальні мережі, такі як Twitter і Facebook для того, щоб розширити сферу охоплення будь-якої конкретної програми. Посланці миру також бувають на місцях, де проводяться програми та різноманітні заходи ООН, тим самим сприяючи більш широкому висвітленню регіональних і місцевих питань у міжнародних ЗМІ.

Goodwill

ДЕ ПРАЦЮЮЮТЬ ПОСЛИ ДОБРОЇ ВОЛІ?

Ці відомі люди працюють з конкретними агенціями, фондами та програмами ООН та роблять свій вагомий внесок у:

– подолання бідності, забезпечення сталого розвитку та охорона навколишнього природного середовища, захист прав людини разом з Програмою розвитку ООН (ПРООН):

Антоніо Бандерас – з 2010 року;

Марія Шарапова – з 2007 року;

Рональдо – з 2000 року;

Зідан – з 2001 року;

Конні Бріттон – з 2014 року;

– покращення умов життя для дітей з усього світу, підтримуючи діяльності Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ):

Кеті Перрі – з 2013 року;

Шакіра – з 2003 року;

Сьюзан Серендон з 1999 року;

Орландо Блум – з 2009 року;

Девід Бекхем – з 2005 року;

– підвищення обізнаності про потреби людей у країнах, що розвиваються, особливо у сфері репродуктивного здоров’я, допомагаючи Фонду Народонаселення ООН (ЮНФПА);

– підтримку проектів Спільної Програми ООН з ВІЛ/СНІДу (ЮНЕЙДС) через підвищення обізнаності про проблему СНІДу та продовження боротьби з цією хворобою;

– поширення послання співчуття та поваги до біженців та захист їх прав разом з Управлінням Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН):

Анджеліна Джолі – з 2012 року;

– підвищення обізнаності про порушення прав жінок у різних куточках планети та підтримку ініціатив Жіночого Фонду розвитку ООН;

– популяризацію програми Організації ООН з освіти, науки та культури (ЮНЕСКО), виступаючи за обов’язкову середню освіту, культурну різноманітність та плюралізм, загальний доступ до інформації;

– захист прав людини та боротьбу з торгівлею людьми, поширюючи інформацію про цю сучасну форму рабства та підтримуючи зусилля Офісу ООН по боротьбі зі злочинністю та наркотиками (ЮНОДС).

Goodwill2

Джерела:  http://outreach.un.org/mop/

http://www.unicef.org/people/people_51539.html

http://www.undp.org/content/undp/en/home.html

http://www.unhcr.org/pages/49c3646c56.html