Зацікавлені в роботі в ООН чи інших міжнародних організаціях, проте не знаєте, як робити ваше резюме більш вражаючим? Конкурс жорсткий, вакансії привабливі, а бажаючі отримати їх знайдуться у всіх куточках світу. Так що ж потрібно робити, аби ваша заява потрапила в руки до кадрового менеджера, та як без проблем пройти інтерв’ю?

og-un-logo-en

Ось деякі поради по влаштуванню від інсайдерів:

Ваші заяви повинні чітко відповідати тим позиціям, які вам найбільше до вподоби.

Подання заяви на працевлаштування в ООН може бути досить тривалим, тому присвячуйте більше часу та зусиль саме тим посадам, для роботи на яких ви найбільш кваліфіковані. Такі організації зазвичай отримують сотні резюме на кожну вакансію, тому вони одразу виключають претендентів, які не мають потрібної кваліфікації: чи то мова, чи освіта, чи досвід. Подавайтеся на такі посади, в яких ви дійсно зацікавлені, та дуже ретельно заповнюйте форму онлайн заяви. Можливо, додавання окремого файлу з резюме не буде передбачене, тому з користю використайте надане вам місце, аби якнайкраще описати свої навички та досвід. Не потрібно себе недооцінювати.

Окрім своїх особистих досягнень, потрібно зробити акцент на вмінні працювати в команді.

Так, дуже важливим є те, аби працедавець знав про ваші кар’єрні досягнення, але останні мають бути збалансовані якимись конкретними прикладами вашої участі в командній роботі, співпраці з іншими людьми. Політика ООН говорить про те, що кращим претендентом на посаду є той, хто може з легкістю продемонструвати успіх, будучи членом команди.

Сфокусуйтеся на конкретних навичках та досвіді, а не на своєму сильному бажанні.

Як би ви не мріяли про роботу в ООН, в своїй заяві ви маєте більше зосереджувати увагу на конкретних прикладах того, як ви будете виконувати свої щоденні обов’язки, зайнявши посаду, а менше на з’ясуванні своїх прагнень.

Выступление Михаила Горбачева на сессии Генеральной ассамблеи ООН

Мова, мова, мова!

Є 6 офіційних мов ООН (арабська, китайська, англійська, французька, російська та іспанська), і найбільш конкурентоспроможні претенденти володіють більше, ніж однією мовою. Освіжайте свої мовні навички та не забувайте, що заповнюючи онлайн заяву, не потрібно себе недооцінювати. Кадрові менеджери не очікують від кожного претендента досконалого володіння мовами, проте продемонстрований інтерес в вивченні безумовно зіграє на вашу користь.

Розширюйте свої рамки.

Міжнародним організаціям потрібні такі робітники, які мають досвід роботи закордоном та успішної співпраці з представниками різних культур, тому не забудьте описати його в своїй заяві, приділяючи увагу й іноземним навчальним програмам. Окрім того, подумайте про працевлаштування не відразу в штаб-квартиру, а в регіональні представництва: там менший конкурс на дані посади, але при цьому ви зможете отримати необхідний досвід, аби стати конкурентоспроможним в майбутньому.

Розглядайте короткострокові контракти, консультуючі посади та стажування.

Малоймовірно, що ви зможете влаштуватися на постійну основу в ООН без досвіду попередньої співпраці з нею. Краще почніть з короткострокового контракту або з ролі консультанта. Процес наймання на такі посади є менш обтяжливим та менш тривалим, проте такий практичний досвід познайомить вас з культурою та структурою організації, ви заведете необхідні контакти та зарекомендуєте себе як експерта. Окрім того, студенти можуть розглянути можливості стажування.

джерело – https://blogs.state.gov/stories/2014/10/30/working-united-nations-insider-application-tips

переклад – Владислава Смолінська