Перший Комітет ГА ООН з питань роззброєння і міжнародної безпеки 

 

ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ МИРУ ЧЕРЕЗ РОЗЗБРОЄННЯ

У статті 11, IV Розділу Статуту Організації Об’єднаних Націй, “Генеральна Асамблея бере на себе повноваження розглядати загальні принципи співробітництва у сфері підтримки міжнародного миру і безпеки, у тому числі принципи, що визначають регуляцію роззброєння у світі”. Це і є однією з місій Першого Комітету Генеральної Асамблеї ООН.

Перший Комітет ГА ООН з питань роззброєння і міжнародної безпеки (DISEC) – орган, що активно займається вирішенням питань роззброєння, а також пошуком та створенням практик для підвищення рівня міжнародної безпеки. Перша резолюція DISEC’у була створена у 1946 році у зв’язку з подіями у Хіросімі та Нагасакі.

Комітет активно співпрацює з Комісією ООН з Роззброєння та Конференцією з Роззброєння у Женеві. У сподіваннях досягти мети комітету, DISEC часто проливає в різні точки зору і формулює подальші ідеї та дії для інших комітетів ООН.

Відповідно до Статті 9 Статуту ООН, всі 193 члени Організації Об’єднаних Націй автоматично мають право бути представниками в органі DISEC та мають рівний голос. Важливо відзначити, що мандатом DISEC заборонені втручання у внутрішню політики держав, введення санкцій або збройне втручання, попри важливу діяльність Комітету у сфері міжнародної безпеки. Однак DISEC може рекомендувати Раді Безпеки ООН звернути увагу на вище зазначені дії.

Станьте делегатом Львівської Моделі ООН та доторкніться до справжньої дипломатії!