Ідея Моделі ООН у Україні виникла вже давно. Хоча ні, ідея пережила себе вже дуже давно, а чого бракувало – то організації такого заходу на хорошому рівні. Команда “Інституту Суспільних Ініціатив” вирішила не відкладати процес та організувати подібний захід, щоб наші українські студенти та школярі, могли здобувати досвід, який широко цінується у світі.

481673_4569644514372_1892203402_n

Я у якості делегата представляю Пакистан

Особисто я, брав участь у двох Моделях. Перший раз це відбулось у 2012 році у м. Єреван. Тоді на симуляції Ради Безпеки (ми розглядали конфлікт в Палестині) я представляв Ісламську Республіку Пакистан та здобув нагороду одного з кращих ораторів. Це був мій перший боєвий досвід і мені дуже сподобалось дебатувати з колегами, тим паче такими емоційними як друзі-вірмени. Ще до початку Моделі, я витратив багато часу та сил до її підготовки, адже потрібно було детально ознайомитись з історією, культурою, дипломатичною позицією та політикою Пакистану. І хоч завдання було не просте – по його завершенню, я почувався справжнім дипломатом цієї країни.

10407748_907294912614480_1402214672729041685_n

Репрезентую Російську Федерацію

І ось в листопаді 2014 року, я знову спробував свої сили в Моделі ООН, яка відбулась в столиці Естонії, Таллінні. На цей раз Модель розтягнулась на 4 дні, і окрім самого симулювання роботи комітету включала в себе лекції, тренінги та навіть конференцію. Був досить хороший академічний рівень, було запрошено багато поважних людей, і багато питань були присвячені саме конфлікту в Україні. Як виявилось, темою Ради Безпеки було обрано конфлікт в Україні, але я ще раніше вирішив подати заявку делегата у Раду ООН з прав людини. Тим не менше сліпим жеребуванням, як країну, мені було призначено … Російську Федерацію. Завдання не з простих, перш за все в емоційному плані, проте я гадаю що впорався з ним – отримав нагороду, як кращий диктатор.

Саме участь в цій моделі і наштовхнула мене до стимулювання моїх партнерів по “Інституту Суспільних Ініціатив”, до організації подібного заходу і у нас в Україні, в місті Лева. Я вкотре переконався, що заходи такого масштабу та призначення життєво необхідні нашим студентам, освіті та суспільству. Адже саме завдяки їм особи мають змогу випробувати свої існуючі навички, отримати нові знання та контакти. І найголовніше. Якщо особа хоче збудувати успішну кар’єру, якщо в майбутньому бачить себе в Європейських і світових установах та організаціях – досвід участі в такому заході це величезний плюс до резюме. І не вірте особам, які кажуть, що резюме це лише папірець та його ніхто не цінує. Це не папірець – це ваша історія, надбання, яка розкаже про вас дуже багато.

Я сподіваюсь, що ті 45 делегатів, які візьмуть участь в нашій Моделі ООН залишуться задоволеними та здобуть цікавий досвід, який в майбутньому допоможе їм у отриманні роботи їх мрії.

Тарас Репицький, Генеральний Секретар Моделі ООН у Львові