Ти любиш дискутувати на теми політики та подій, які зараз відбуваються в світі? Ти хочеш зустріти нових дуже цікавих людей? Ти хочеш керувати світом? Якщо ти відповів так на всі ці питання, тоді Модель ООН для тебе. Ось 7 причин, чому ти маєш взяти участь:

Люди, яких ти зустрінеш. В моделях ООН беруть участь, мабуть, одні з найцікавіших та найприкольніших людей, яких ти коли-небудь зустрінеш. Мені траплялися антикапіталістичний фруторіанець, анархіст та делегат Ємену, якому дуже подобалося казати всім: «Ти дуже добре сьогодні виглядаєш». Якщо ти хочеш, аби в тебе з’явилися такі друзі, яких ти не зможеш забути, тоді Модель ООН для тебе.

Речі, про які ти дізнаєшся. Я знаю, що це звучить трохи непереконливо, але це дійсно круто. Ти не тільки почуєш промови від надихаючих людей (як Президент Оксфему), ти також подивишся класні Youtube відео. Ти знав, що новий (ні-точно-не-офіційний) Ізраїльсько-Палестинський гімн про поїдання поросят? О, і що Алі Джи близький друг Бутроса Бутроса-Галі (6-го Генерального Секретаря ООН)? І що Андорра не є країною третього світу? Без жартів, ти дізнаєшся деякі дійсно захоплюючі речі про наш світ.

Розваги та ігри. Учасники Моделі ООН завжди знайдуть шлях розважити себе. Чи то гра на барабанах Конго, чи то винесення на дебати теми комунізму за морозивом, чи навіть придумування якихось дивних способів пік-апу («Розкажи мені про імміграційні закони  своєї країни, бо я дійсно хотів би отримати доступ до тебе.»), отже вам ніколи не буде нудно. О, а ще передавання записок протягом дебатів теж дуже весело.

Тобі на день надається можливість (принаймні, белетристично) управляти країною. Ти колись мріяв керувати країною? Звичайно, що так! На Моделі ООН ти можеш перетворити свою мрію в реальність. Якщо ти хочеш припинити дію прав людини, накласти ембарго на Китай, вторгнутися в Швейцарію, то ти можеш зробити це (ну, в рамках гри, як я сказала). Ти вирішуєш, яким шляхом піде твоя країна. Я бачила, як Росія поверталася до комунізму, а Ірландія проголошувала війну Об’єднаному Королівству. Твої можливості безмежні. Насолоджуйся владою, і, враховуючи, що це гра, дай волю фантазії.

1377704146

Одне слово: Екстремізм. Якщо тобі дістанеться якась, скажімо так, незвичайна країна, то тобі пощастить; бо буде досить важко пояснити, чому Франція вирішили відновити тоталітарний режим. Я якось представляла Судан та проголосила Джихад, також просто бачила багато проявів екстремізму: Еритрея якось відмовилася від дії «Прав людини» на користь «Прав чоловічої частини населення», Ліван якось проголосив ядерну війну Об’єднаному Королівству та США, а Святий Престол (Ватикан) одного разу відмовився від католицизму! Екстремізм це одна з найкращих частин моделі: експериментування з екстремістськими поглядами це дуже цікаво.

Зміцнення впевненості в собі. Коли ти вперше потрапиш на дебати і почуєш делегатів в дії, ти не зможеш не розгубитися. В моєму випадку це була катастрофа:  спітніли долоні, були «метелики» в животі та прискорений пульс. Підняти руку з метою висловлення думки було для мене чимось нереально нервуючим, так само мене безмежно лякала можливість виступу перед декількома десятками розумних делегатів. На початку промову можна порівняти з тим, коли в тебе влучають в пейнтболі; але з кожним разом (в  даному випадку, з кожною промовою) ти боїшся все менш, а з часом взагалі перестаєш нервувати. Під кінець конференції всі побоювання зникають і ти починаєш почуватися просто прекрасно.

Спогади. Навіть через місяці після закінчення конференції ти будеш згадувати її з посмішкою. Друзів, яких ти знайшов; сміх, який ти з ними розділив; той видуманий тобою пік-ап – це ті моменти, що ти будеш завжди пам’ятати та цінувати. Модель ООН створює такі спогади, які будуть з тобою все твоє життя. І спробувавши раз, ти обов’язково захочеш повторити.

джерело – http://community.sparknotes.com/2010/10/19/10-reasons-model-un-is-awesome

переклад – Владислава Смолінська