Позачергове засідання Ради безпеки ООН з приводу різкого загострення ситуації в Україні пройде сьогодні о 20 годині за середньоєвропейським часом. Ініціатором скликання позачергового засідання, яке пройде у відкритому режимі, на прохання Києва виступила член Радбезу ООН Литва

За останній рік Рада безпеки близько 30 разів збиралася у зв’язку з російською військовою агресією в Україні. Однак вона так і не вжила жодних заходів, тому що Росія напевно використовувала б своє право вето.

Нагадаємо, 25 січня Росія заблокувала заяву Ради безпеки ООН про ситуацію в Донбасі після обстрілів Маріуполя 24 січня, скориставшись своїм правом вето.

Велика Британія виступила з ініціативою спільної заяви, але її прийняття зірвалося саме через позицію РФ – представник Москви виступив проти пропозиції Лондона засудити заяви одного з ватажка бойовиків – Олександра Захарченка, який оголосив про початок наступу на Маріуполь.

24 січня терористи ДНР і російські військові о 9:25 обстріляли з Градів східні околиці Маріуполя. Секретар РНБО Олександр Турчинов поклав відповідальність за цей злочин безпосередньо на президента Росії Володимира Путіна. За останніми даними, кількість жертв обстрілу досягла 30 людей, а поранених – близько 100.

Джерело:http://ukranews.com/news/155057.Zasedanie-Sovbeza-OON-po-Ukraine-proydet-v-otkritom-rezhime.uk